Çocuklar (Ortaokul) Kodluyor

Ortaokul 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği bir kategoridir. Bu kategori 2 farklı yarışmadan oluşmaktadır. Yarışmaya katılacak her ekip için Öğretmenler öğrencilere ait niyet mektuplarını mutlaka yarışma öncesinde erzincanrobot@gmail.com adresine mail göndermeleri ve öğretmenin öncelikli kendisini sisteme ekleyerek. daha sonrada ekip öğrencilerini sisteme ekleyerek ön kaydı gerçekleştirmiş olacaklardır. Ön kaydı ve niyet mektubunu göndermeyen ekiplerin kesin kayıtları gerçekleştirilemeyeceğinden yarışmaya katılımları sağlanmayacaktır.

Bu kategori ile ilgili sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

Kategori: Scratch Kategorisi

Bu kategoride Ortaokul öğrencileri bilgisayar başında scratch arayüzünde belirlenen bir oyunu gerçekleştirmeye çalışacaklardır. Ekipler halinde yarışılacaktır. Ekipler 2 şer kişiden oluşmaktadır. Her ekibe bir bilgisayar yarışma anında verilecektir. Her bilgisayarda internet bağlantısı olacaktır. Yarışma öncesinde ekiplerin projeye hazırlanmaları için örnek olabilecek oyun aşağıdaki linkte mevcuttur. İzlemek için tıklayınız.

Google Classroom sınıflarına öğretmenler katılmayacaklar. Sadece öğrenciler katılacaklardır. Kategori ile ilgili duyurular classroom üzerinden de yapılacaktır. Yarışma esnasında yapacakları labirent oyununu classroom üzerinden yükleyeceklerdir. Ayrıca Cep Telefonu ile yarışma alanına giremeyeceklerdir. İnternet kullanımı her bilgisayarda serbest olacaktır. Fakat Yarışma esnasında bilgisayarlarda ekran kaydı alınacağından yarışmacıların dışarıdan herhangi biriyle iletişime geçmeleri ya da yardım almaları yasaktır. Bu durum tespit edildiğinde yarışmacılar hem bu kategoriden hem de genel kurallara uymadıkları için tüm yarışmadan diskalifiye edileceklerdir. Diğer yarışma kategorilerinden ödül kazanmış olasalar bile ödüller verilmeyecektir. Bu konudaki tüm sorumluluk yarışmacılara aittir.

  • 5. Sınıflar için Google Classroom sanal sınıf kodu “ shq0tv4 “ .
  • 6. Sınıflar için Google Classroom sanal sınıf kodu “ qexa6my “ .
  • 7. Sınıflar için Google Classroom sanal sınıf kodu “ 8tvdmv5 “  .

Kategori kuralları için tıklayınız.
Örnek niyet mektubu için tıklayınız.

Kategori: Arduino Kategorisi

Bu kategoride Ortaokul öğrencileri kendilerine verilen arduino başlangıç seti ve bilgisayar ile belirlenen projeyi gerçekleştirmeye çalışacaklardır. Ekipler halinde yarışacaklardır. Ekipler 3 er kişiden oluşmaktadır. Ekiplere verilen arduino setler yarışma sonunda ekiplere hediye edilecekler. Ekipler sadece yanlarında 9V 2A lik bir güç kaynağı, adaptör vb. ile gelmeleri gerekmektedir. Yarışmaya katılım fazla olduğu için güç kaynaklarının sadece ekiplerce tedarik edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bilgisayarlarda ekiplerin arduino uno’yu programlayacakları arduino arayüzü ve mBlock arayüzü bilgisayarlarda kurulu olarak verileceklerdir.

Kategori kuralları için tıklayınız.
Örnek niyet mektubu için tıklayınız.

Bir cevap yazın